EMSoftPrzewodnik po stacjach radiowych
EMSoft - słuchaj ulubionego radia przez Internet

RADIO MUZO FM


Gramy, co chcemy

Radio Muzo FM
Radio Muzo FM - słuchaj online
Grupa medialna: Time S.A.
Nadawca: Muzo.FM Sp. z o.o.
Rozpoczęcie emisji: 2014 (2002)
Charakter programu:
muzyczno-informacyjno-biznesowy
Format muzyczny: active rock
Zasięg: ponadregionalny
Liczba stacji nadawczych: 9
Pokrycie ludnościowe: 4,9 mln*


Strona internetowa: www.muzo.fm
*
na podstawie decyzji koncesyjnych (według innych wyliczeń KRRiT: 6,3 mln)

CZĘSTOTLIWOŚCICzęstotliwości [MHz]
Bydgoszcz 90,5
Gdańsk 93,9
Kielce 92,9
Kraków 104,9
Łódź 102,3

Częstotliwości [MHz]
Olsztyn 92,4
Poznań 93,9
Warszawa 102
Wrocław 103,7


Mapa zasięgu - Radio Muzo FM

PROGRAMRadio Muzo FM to ponadregionalna rozgłośnia działająca w strukturach Grupy Radiowej Time. Zgodnie z koncesją nadaje program o charakterze muzyczno-informacyjno-biznesowym.

Na antenie - obok typowych pasm prezenterskich - obecny jest program z udziałem słuchaczy ("Halo Muzo"), serwisy informacyjne (w tym wiadomości sportowe i ekonomiczne), publicystyka i muzyczne audycje autorskie. Muzo FM prezentuje muzykę w formacie zbliżonym do active rock, z domieszką popu i brzmień alternatywnych.

Docelowo rozgłośnia ma funkcjonować pod marką Eska Rock.

HISTORIARadio Muzo FM rozpoczęło nadawanie w październiku 2014 roku. Rozgłośnia powstała z przekształcenia Radia PiN, obecnego w eterze od 1 sierpnia 2002.

Radio PiN (Pieniądz i Nowoczesność) uruchomione zostało z inicjatywy Agencji Wydawniczej i Marketingowej "Mediabank" i działało początkowo jako warszawska stacja lokalna. Zgodnie z pierwotnymi założeniami program Radia PiN miał charakter ekonomiczno-biznesowy. Stacja prezentowała muzykę jazzową i okołojazzową (głównie chillout i smooth jazz). Na antenie obecne były również programy o tematyce kulturalnej oraz muzyczne audycje autorskie.

W 2006 roku nadawca podjął decyzję o przekształceniu Radia PiN w rozgłośnię o zasięgu ponadregionalnym. Od tej pory radio sukcesywnie pozyskiwało częstotliwości w największych miastach Polski. Zasięg rozgłośni poszerzał się kolejno o Łódź (2008), Poznań (2009), Wrocław, Kielce i Olsztyn (2010), a następnie o Bydgoszcz (2012), Kraków i Gdańsk (2013).

Niezrealizowanym przedsięwzięciem nadawcy pozostały lokalne rozgłośnie działające pod marką Radia PiN. Stację taką planowano uruchomić we Wrocławiu (na bazie Radia Traffic), a także w Krakowie, Chorzowie, Częstochowie i Koninie (pozyskując nowe częstotliwości).

Do 2007 roku Radio PiN kontrolował holding Prokom Investments, z którym rozgłośnia związana była niemal od początku działalności. Następnie znalazła się ona w grupie kapitałowej Cyfrowego Polsatu.

Od początku 2014 roku - w związku z niezadowalającymi wynikami słuchalności - nadawca wprowadzał zmiany programowe, mające poszerzyć docelową grupę odbiorców. Planowano m.in. położyć większy nacisk na tematy niezwiązane z ekonomią. Profil muzyczny stacji uzupełniła współczesna muzyka rozrywkowa. Ostatecznie podjęto decyzję o uruchomieniu - na bazie posiadanej koncesji - nowego projektu pod nazwą Muzo FM. Nadawanie w dotychczasowej formule Radio PiN zakończyło 25 września.

Przygotowanie nowej koncepcji programowej powierzono Marcinowi Bisiorkowi, odpowiedzialnemu również za powiązany projekt telewizyjny - Muzo TV. W redakcji, obok części dawnego zespołu Radia PiN, znaleźli się dziennikarze związani wcześniej z Radiem Eska Rock.

Testowa emisja Muzo FM rozpoczęła się 11 października 2014 roku. Pełny program nadawany jest od 20 października. Radio promował początkowo liner "Kręcą nas dobre kawałki", zamieniony następnie na "Najlepsze kawałki w mieście".

PRZYSZŁOŚĆW październiku 2022 roku zapowiedziano zakup rozgłośni przez Grupę Radiową Time (ZPR Media). Docelowo marka Muzo FM ma przestać istnieć, a sieć nadajników - poszerzyć zasięg Radia Eska Rock, obecnie nadającego w Warszawie. Na jego dotychczasowej częstotliwości pozostanie lokalna wersja programu (wcześniej rozważano uruchomienie tam rozgłośni w innym formacie).

W związku z planowanymi zmianami z Muzo FM rozstał się dyrektor programowy Marcin Bisiorek. Jego miejsce zajął Zbigniew Frączek, kierujący również Eską Rock. Na początku 2023 roku radio przeniosło się do biurowca Grupy Time i dołączyło do jej oferty handlowej. Stopniowo modyfikowano format muzyczny rozgłośni, zwiększając liczbę utworów rockowych. Od lipca Muzo FM posługuje się wspólnym z Eską Rock linerem ("Gramy, co chcemy"), częściowej unifikacji uległa również oprawa dźwiękowa. Do 2024 roku rozgłośnię opuściła znaczna część dotychczasowego zespołu.

Do sprzedaży Muzo FM doszło z rocznym opóźnieniem względem pierwotnych planów (mówiły one o I kwartale 2023). W drugiej połowie 2023 roku dokonano formalnego podziału spółki, wyodrębniając z niej część przedsiębiorstwa, która pozostała w grupie Cyfrowego Polsatu. Zawarcie umowy zakupu Grupa ZPR Media potwierdziła w lutym 2024, w kolejnym miesiącu transakcję sfinalizowano.

SŁUCHALNOŚĆRozgłośnia konkuruje bezpośrednio z AntyRadiem i Rock Radiem, oferującymi podobnie sformatowany program. Na siedmiu z dziewięciu rynków lokalnych, na których działa Muzo FM, obecna jest przynajmniej jedna z konkurencyjnych stacji.

Jak wynika z badania Radio Track (Kantar Polska), w 2023 roku udział Muzo FM w ogólnopolskim rynku radiowym wyniósł 0,4%. Identyczny udział w czasie słuchania rozgłośnia zanotowała rok wcześniej, a w 2021 roku wskaźnik ten był równy 0,5%.

Mapa zasięgu - formaty rockowe
Porównanie zasięgów rozgłośni reprezentujących format
active rock, alternative rock, classic rock bądź zbliżony.

AKTUALIZACJA

Ostatnie zmiany na tej podstronie wprowadzono: 12 kwietnia 2024

Aktualność i rzetelność treści prezentowanych w serwisie jest dla nas najważniejsza. Zauważyłeś błąd? Potrafisz uzupełnić nasze informacje?

Napisz: mskierski@wp.pl

ZOBACZ TEŻ

Inne rozgłośnie Grupy Time:Podobne programy:
Dowiedz się więcej o stacjach, które lubisz!

Polskie Radio: Jedynka · Dwójka · Trójka · PR 24 · regionalne

Grupa RMF: RMF FM · RMF Classic · RMF MAXX

Eurozet: Radio Zet · ChilliZet · AntyRadio · MeloRadio · Radio Plus

Grupa Radiowa Time: Radio Eska · Radio Eska 2 · Muzo FM · VOX FM

Grupa Radiowa Agory: TOK FM · Złote Przeboje · Radio Pogoda · Rock Radio

pozostałe: lokalne · akademickie · wyznaniowe · Radio AM · DAB+/kablowe

Zobacz też: stacje planowane