EMSoftPrzewodnik po stacjach radiowych
EMSoft - przewodnik po stacjach radiowych

RADIO MUZO FM


Najlepsze kawałki w mieście

Radio Muzo FM
Radio Muzo FM - słuchaj online
Grupa medialna: Cyfrowy Polsat S.A.
Nadawca: Muzo.FM Sp. z o.o.
Rozpoczęcie emisji: 2014 (2002)
Charakter programu:
muzyczno-informacyjno-biznesowy
Format muzyczny: active rock / hot AC
Zasięg: ponadregionalny
Liczba stacji nadawczych: 9
Pokrycie ludnościowe: 4,9 mln*


Strona internetowa: www.muzo.fm
*
na podstawie decyzji koncesyjnych (według innych wyliczeń KRRiT: 6,3 mln)

CZĘSTOTLIWOŚCICzęstotliwości [MHz]
Bydgoszcz 90,5
Gdańsk 93,9
Kielce 92,9
Kraków 104,9
Łódź 102,3

Częstotliwości [MHz]
Olsztyn 92,4
Poznań 93,9
Warszawa 102
Wrocław 103,7


Mapa zasięgu - Radio Muzo FM

PROGRAMRadio Muzo FM to ponadregionalna rozgłośnia związana z grupą medialną Cyfrowego Polsatu. Zgodnie z koncesją nadaje program o charakterze muzyczno-informacyjno-biznesowym.

Na antenie, obok typowych dyżurów prezenterskich, obecne są pasma z udziałem słuchaczy ("Halo Muzo"), lista przebojów i muzyczne audycje autorskie. Radio nadaje również serwisy informacyjne, w tym wiadomości sportowe i ekonomiczne, oraz codzienny magazyn reporterów.

Muzo FM prezentuje szeroko rozumianą muzykę popularną, ze szczególnym uwzględnieniem utworów rockowych. Profil muzyczny rozgłośni stanowi hybrydę klasycznych formatów active rock i hot AC.

HISTORIARadio Muzo FM rozpoczęło nadawanie w październiku 2014 roku. Rozgłośnia powstała z przekształcenia Radia PiN, obecnego w eterze od 1 sierpnia 2002.

Radio PiN (Pieniądz i Nowoczesność) uruchomione zostało z inicjatywy Agencji Wydawniczej i Marketingowej "Mediabank" i działało początkowo jako warszawska stacja lokalna. Zgodnie z pierwotnymi założeniami program Radia PiN posiadał charakter ekonomiczno-biznesowy. Stacja prezentowała muzykę jazzową i okołojazzową (głównie chillout i smooth jazz). Na antenie obecne były również programy o tematyce kulturalnej oraz muzyczne audycje autorskie.

W 2006 roku nadawca podjął decyzję o przekształceniu Radia PiN w rozgłośnię o zasięgu ponadregionalnym. Od tej pory radio sukcesywnie pozyskiwało częstotliwości w największych miastach Polski. Zasięg rozgłośni poszerzał się kolejno o Łódź (2008), Poznań (2009), Wrocław, Kielce i Olsztyn (2010), a następnie o Bydgoszcz (2012), Kraków i Gdańsk (2013).

Niezrealizowanym przedsięwzięciem nadawcy pozostały lokalne rozgłośnie działające pod marką Radia PiN. Stacje takie planowano uruchomić we Wrocławiu (na bazie Radia Traffic), a także w Krakowie, Chorzowie, Częstochowie i Koninie (pozyskując nowe częstotliwości).

Z grupą Cyfrowego Polsatu Radio PiN związane było kapitałowo od 2007 roku. Wcześniej, niemal od początku swego istnienia, rozgłośnia należała do holdingu Prokom Investments.

Od początku 2014 roku - w związku z niezadowalającymi wynikami słuchalności - nadawca wprowadzał zmiany programowe, mające poszerzyć docelową grupę słuchaczy. Planowano m.in. położyć większy nacisk na tematy niezwiązane z ekonomią. Profil muzyczny stacji uzupełniła współczesna muzyka rozrywkowa. Ostatecznie podjęto decyzję o uruchomieniu - na bazie posiadanej koncesji - nowego projektu pod nazwą Muzo FM. Nadawanie w dotychczasowej formule Radio PiN zakończyło 25 września.

Przygotowanie nowej koncepcji programowej powierzono Marcinowi Bisiorkowi, odpowiedzialnemu również za powiązany projekt telewizyjny - Muzo TV. W redakcji, obok części dawnego zespołu Radia PiN, znaleźli się dziennikarze związani wcześniej z Radiem Eska Rock.

Testowa emisja Muzo FM rozpoczęła się 11 października 2014 roku. Pełny program nadawany jest od 20 października.

PRZYSZŁOŚĆW październiku 2022 roku zapowiedziano zakup rozgłośni przez Grupę Radiową Time (ZPR Media). Docelowo marka Muzo FM ma przestać istnieć, a sieć częstotliwości - poszerzyć zasięg Radia Eska Rock, obecnie nadającego w Warszawie.

W związku z planowanymi zmianami z Muzo FM rozstała się część zespołu, w tym dyrektor programowy Marcin Bisiorek. Jego miejsce zajął Zbigniew Frączek, kierujący również Eską Rock.

Finalizację transakcji przewidziano na pierwszy kwartał 2023 roku. Na bazie dotychczasowej warszawskiej koncesji Eski Rock ma powstać nowa rozgłośnia lokalna.

SŁUCHALNOŚĆRozgłośnia konkuruje bezpośrednio z AntyRadiem i Rock Radiem, oferującymi podobnie sformatowany program. Na siedmiu z dziewięciu rynków lokalnych, na których działa Muzo FM, obecna jest przynajmniej jedna z konkurencyjnych stacji.

Jak wynika z badania Radio Track (Kantar Polska), w 2021 roku udział Muzo FM w ogólnopolskim rynku radiowym wyniósł 0,5%. W roku 2020 udział w czasie słuchania był równy 0,4%, a w 2019 - 0,3%.

Mapa zasięgu - formaty rockowe
Porównanie zasięgów rozgłośni reprezentujących format
active rock, alternative rock bądź zbliżony.

AKTUALIZACJA

Ostatnie zmiany na tej podstronie wprowadzono: 28 października 2022

Aktualność i rzetelność treści prezentowanych w serwisie jest dla nas najważniejsza. Zauważyłeś błąd? Potrafisz uzupełnić nasze informacje?

Napisz: mskierski@wp.pl

ZOBACZ TEŻ

Podobne programy:
Dowiedz się więcej o stacjach, które lubisz!

Polskie Radio: Jedynka · Dwójka · Trójka · PR 24 · regionalne

Grupa RMF: RMF FM · RMF Classic · RMF MAXX

Eurozet: Radio Zet · ChilliZet · AntyRadio · MeloRadio · Radio Plus

Grupa Radiowa Time: Radio Eska · SuperNova · VOX FM

Grupa Radiowa Agory: TOK FM · Złote Przeboje · Radio Pogoda · Rock Radio

pozostałe: Muzo FM · lokalne · akademickie · wyznaniowe · Radio AM · DAB+/kablowe

Zobacz też: stacje planowane