EMSoftPrzewodnik po stacjach radiowych
Serwery SHOUTcast

RADIO MUZO FM


Kręcą nas dobre kawałki

Radio Muzo FM
Radio Muzo FM - słuchaj online
Grupa medialna: Cyfrowy Polsat S.A.
Nadawca: Muzo.FM Sp. z o.o.
Rozpoczęcie emisji: 2014 (2002)
Charakter programu:
muzyczno-informacyjno-biznesowy
Format muzyczny: active rock / hot AC
Zasięg: ponadregionalny
Liczba stacji nadawczych: 9
Pokrycie ludnościowe: 4,9 mln*


Strona internetowa: www.muzo.fm
*
na podstawie decyzji koncesyjnych (według innych wyliczeń KRRiT: 6,3 mln)

CZĘSTOTLIWOŚCICzęstotliwości [MHz]
Bydgoszcz 90,5
Gdańsk 93,9
Kielce 92,9
Kraków 104,9
Łódź 102,3

Częstotliwości [MHz]
Olsztyn 92,4
Poznań 93,9
Warszawa 102
Wrocław 103,7


Mapa zasięgu - Radio Muzo FM

PROGRAMRadio Muzo FM to ponadregionalna rozgłośnia związana z grupą medialną Cyfrowego Polsatu. Zgodnie z koncesją nadaje program o charakterze muzyczno-informacyjno-biznesowym.

Na antenie, obok typowych dyżurów prezenterskich, obecne są pasma z udziałem słuchaczy ("Halo Muzo"), lista przebojów i muzyczne audycje autorskie. Radio nadaje również serwisy informacyjne, w tym wiadomości sportowe i ekonomiczne, oraz codzienny magazyn reporterów.

Muzo FM prezentuje szeroko rozumianą muzykę popularną, ze szczególnym uwzględnieniem utworów rockowych. Profil muzyczny rozgłośni stanowi hybrydę klasycznych formatów active rock i hot AC.

HISTORIARadio Muzo FM rozpoczęło nadawanie w październiku 2014 roku. Rozgłośnia powstała z przekształcenia Radia PiN, obecnego w eterze od 1 sierpnia 2002.

Radio PiN (Pieniądz i Nowoczesność) uruchomione zostało z inicjatywy Agencji Wydawniczej i Marketingowej "Mediabank" i działało początkowo jako warszawska stacja lokalna. Zgodnie z pierwotnymi założeniami program Radia PiN posiadał charakter ekonomiczno-biznesowy. Stacja prezentowała muzykę jazzową i okołojazzową (głównie chillout i smooth jazz). Na antenie obecne były również programy o tematyce kulturalnej oraz muzyczne audycje autorskie.

W 2006 roku nadawca podjął decyzję o przekształceniu Radia PiN w rozgłośnię o zasięgu ponadregionalnym. Od tej pory radio sukcesywnie pozyskiwało częstotliwości w największych miastach Polski. Zasięg rozgłośni poszerzał się kolejno o Łódź (2008), Poznań (2009), Wrocław, Kielce i Olsztyn (2010), a następnie o Bydgoszcz (2012), Kraków i Gdańsk (2013).

Niezrealizowanym przedsięwzięciem nadawcy pozostały lokalne rozgłośnie działające pod marką Radia PiN. Stacje takie planowano uruchomić we Wrocławiu (na bazie Radia Traffic), a także w Krakowie, Chorzowie, Częstochowie i Koninie (pozyskując nowe częstotliwości).

Z grupą Cyfrowego Polsatu Radio PiN związane było kapitałowo od 2007 roku. Wcześniej, niemal od początku swego istnienia, rozgłośnia należała do holdingu Prokom Investments.

Od początku 2014 roku - w związku z niezadowalającymi wynikami słuchalności - nadawca wprowadzał zmiany programowe, mające poszerzyć docelową grupę słuchaczy. Planowano m.in. położyć większy nacisk na tematy niezwiązane z ekonomią. Profil muzyczny stacji uzupełniła współczesna muzyka rozrywkowa. Ostatecznie podjęto decyzję o uruchomieniu - na bazie posiadanej koncesji - nowego projektu pod nazwą Muzo FM. Nadawanie w dotychczasowej formule Radio PiN zakończyło 25 września.

Przygotowanie nowej koncepcji programowej powierzono Marcinowi Bisiorkowi, odpowiedzialnemu również za powiązany projekt telewizyjny - Muzo TV. W redakcji, obok części dawnego zespołu Radia PiN, znaleźli się dziennikarze związani wcześniej z Radiem Eska Rock.

Testowa emisja Muzo FM rozpoczęła się 11 października 2014 roku. Pełny program nadawany jest od 20 października.

SŁUCHALNOŚĆRozgłośnia konkuruje bezpośrednio z AntyRadiem i Rock Radiem, oferującymi podobnie sformatowany program. Na siedmiu z dziewięciu rynków lokalnych, na których działa Muzo FM, obecna jest przynajmniej jedna z konkurencyjnych stacji.

Jak wynika z badania Radio Track (Kantar Polska), w 2021 roku udział Muzo FM w ogólnopolskim rynku radiowym wyniósł 0,5%. W roku 2020 udział w czasie słuchania był równy 0,4%, a w 2019 - 0,3%.

Mapa zasięgu - formaty rockowe
Porównanie zasięgów rozgłośni reprezentujących format
active rock, alternative rock bądź zbliżony.

AKTUALIZACJA

Ostatnie zmiany na tej podstronie wprowadzono: 17 stycznia 2022

Aktualność i rzetelność treści prezentowanych w serwisie jest dla nas najważniejsza. Zauważyłeś błąd? Potrafisz uzupełnić nasze informacje?

Napisz: mskierski@wp.pl

ZOBACZ TEŻ

Podobne programy:
Dowiedz się więcej o stacjach, które lubisz!

Polskie Radio: Jedynka · Dwójka · Trójka · PR 24 · regionalne

Grupa RMF: RMF FM · RMF Classic · RMF Maxxx

Eurozet: Radio Zet · ChilliZet · AntyRadio · MeloRadio · Radio Plus

Grupa Radiowa Time: Radio Eska · SuperNova · VOX FM

Grupa Radiowa Agory: TOK FM · Złote Przeboje · Radio Pogoda · Rock Radio

pozostałe: Muzo FM · lokalne · akademickie · wyznaniowe · Radio AM · DAB+/kablowe

Zobacz też: stacje planowane